• Компанія «ЮРБУДСЕРВИС» - Ваш надійний партнер в досягненні поставлених цілей

Вступив в силу Закон про приватизацію державного та комунального майна

Сьогодні, 7 березня, вступає в силу Закон від 18 січня 2018 року № 2269-VIII «Про приватизацію державного та комунального майна». Закон прийшов на зміну ряду нормативно-правових актів, що регулюють реалізацію державного та комунального майна.

Положення Закону не поширюються на приватизацію об’єктів державного житлового фонду, в тому числі гуртожитків, а також на відчуження належних державі пакетів акцій, в порядку передбаченому Законом «Про акціонерні товариства» та на вихід зі складу учасників ТОВ, учасником якого є держава і розмір державної або комунальної частки в якому становить 50 або менше відсотків.

Закон, зокрема, передбачає дворівневу систему приватизації: велика приватизація буде проходити по багатоетапної процедури за участю авторитетного радника, а об’єкти малої приватизації будуть реалізовуватися на електронних платформах. Крім того, вводяться два способи продажу – аукціон і викуп об’єктів приватизації в тому випадку, якщо на момент прийняття закону майно вже знаходилося в оренді.

Також, важливо врахувати, що покупцями не можуть бути держава-агресор, а також юрособи, в яких така держава бере участь, і ті, хто перебуває під контролем таких юросіб, фізособи і юрособи країни-агресора. Крім цього, брати участь в приватизації українських підприємств не зможуть підприємства, створені за законами країн, які не співпрацюють з FATF, а також фізичні і юридичні особи, проти яких діють санкції.

Прикінцевими положеннями встановлено, що приватизація (продаж) об’єктів, рішення про приватизацію яких було прийнято до набрання чинності Законом, здійснюється і завершується відповідно до вимог цього Закону, крім об’єктів, за якими:

– дата проведення аукціону, конкурсу, викупу, продажу пакетів акцій (часток, паїв) господарських товариств, зазначена в опублікованому інформаційному повідомленні, доводиться на день після вступу в силу цього Закону;

– після завершення процедури продажу відбувається оформлення договору купівлі-продажу;

– на момент прийняття рішення про їх приватизацію належали до об’єктів групи Г згідно з класифікацією об’єктів приватизації, встановленої Законом «Про приватизацію державного майна», і щодо яких діє оцінка, або визначено радника за результатами проведення конкурсу.

Приватизація об’єктів агропромислового комплексу, щодо яких на день набрання чинності Законом затверджені плани їх приватизації, здійснюється і завершується відповідно до вимог Закону «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі».

Крім того, рішення про приватизацію держпідприємств і / або господарських товариств, понад 50% акцій (часток) яких належать державі, автоматично припиняє провадження у справах про банкрутство. Також забороняється порушувати справи про банкрутство таких підприємств-боржників, поки їх приватизація не буде завершена.

07.03.18 Джерело: “ЮРЛИГА”

error: Content is protected !!